Tereny

Antross
Niegdyś Antross było pięknym krajem, lecz wojna i czas zmieniły go w ruinę. Wprawdzie jest parę lepiej prosperujących miejsc, lecz wszędzie widać widmo rebelii. Ludzie nawet nie próbują odbudowywać miejsc, które najbardziej ucierpiały. Twierdzą, że szlacheckie budynki powinny upaść, jak ich panowie i czekają, aż pogrzebie je ziemia.

Rynek
Miejsce kupców i handlarzy. Można tu znaleźć stragany pełne żywności, odzieży i wielu innych rzeczy. Dawniej odbywały się tu huczne zabawy w święto żniw, lecz teraz nie obchodzi się tego święta. Jest tam parę domów, ale głownie do wynajęcia. Na środku mieści się mała fontanna, do której wrzuca się miedziaki.

  Główny port
To tu przybywają statki z daleka, przywożąc z sobą dzikie owoce, błyszczące tkaniny w tropikalnych kolorach i trochę świeżości z innych krajów. Dawniej trudno było podróżować, król nie chcąc stracić poddanych, którzy płacili mu podatki, nie wypuszczał nikogo bez specjalnej wizy, którą niezwykle trudno było zdobyć. Teraz wystarczy wsiąść na statek i odpłynąć w nieznane.

 Góry Północne
Największe góry w Antross. Ludzie zapuszczają się tam, by spotkać Złotego Liścia, lecz jest to bardzo trudne. Miejsce tajemnicze i zamglone. 

Wodospad Dusz
Magiczne miejsce w Górach Północnych, gdzie życie styka się ze śmiercią. Istnieją setki legend na temat tego miejsca, ale tylko nielicznym śmiałkom udaje się je odnaleźć i porozmawiać ze zmarłymi.

 Bagna
Mieszczące się na zachodzie królestwa bagna, zwane też mokradłami. To tu mieszka Czerwona Furia. Ludzie nie zbliżają się do tego miejsca, ponieważ podobno jest nawiedzone. W centrum rośnie ogromne drzewo, które ponoć zapewnia wszystkim stworzeniom nieśmiertelność.

 Miejska biblioteka
Bardzo zniszczone miejsce, w którym uczyli się najzdolniejsi szlachcice. Spoczywały tu zbiory twórczości wszystkich poetów i pisarzy świata, lecz spłonęły w pożarze. Przed wojną nie wolno było tu zaglądać zwykłym ludziom, a za złamanie nakazu groziła kara.

 Wyspa Messos
Wyspa należąca do Antross. Znajduje się tam czynny wulkan, który w każdej chwili może wybuchnąć, dlatego nie ma tam żadnej cywilizacji, poza więzieniem.

 Wiezienie w Messos
Więzienie o zaostrzonym rygorze, gdzie w specjalnie umocowanych, zwisających klatkach zamknięci są najwięksi przestępcy tego świata. Jak dotąd nikomu nie udało się stamtąd uciec. Więzienie to mieści się na wyspie Messos.

 Kanały
Tędy uciekali szlachcice, gdy mordowano ich rodziny. Miejsce wyjątkowo ponure i zanieczyszczone. Niewiele osób się tam zapuszcza, robią to tylko z konieczności.

 
Podziemny port
Uciekając przez kanały, szlachta gnała co sił do podziemnego portu, o którym nikt nie miał pojęcia. Tu czekały statki, dzięki którym można było bezpiecznie opuścić Antross

Zamek
W czasie wojny najbardziej ucierpiał zamek i jego okolice. Antymonarchiści zdewastowali wnętrze ogromnej budowli i zostawili ją. Wzniesiony w XIII wieku, pielęgnowany i odnawiany rósł w oczach. Był symbolem królewskiej władzy. Po mimo panującego tam chaosu, ciągle czuć magię tego miejsca.

 
Korytarze
W każdym korytarzu, po lewej stronie, pobłyskując w słońcu, stały rycerskie zbroje. Zdawało się, że stoją i czekają, by w odpowiednim momencie chronić rodzinę królewską. tak się nie stało. Po prawej stronie widniały malowane, przez najznakomitszych artystów portrety całej dynastii. Marmurową posadzkę przykrywał czerwony dywan.

 
Krypta
Głęboko pod zamkiem, znajduje się krypta, w której spoczywają dawni królowie. Brakuje tam ostatniego władcy, nikt nie wie, gdzie znajduje się jego grób. Są tam też pochowani najdzielniejsi rycerze.

Zniszczony ogród
Piękny, opływający w róże ogród. Pielęgnowany przez królewskich ogrodników.  Do małej altanki prowadziły wykute w kamieniu schody. Zwyczaj nakazywał, by to tu przyszły król oświadczał się przyszłej królowej.

 
Główny hol
W tym miejscu przekraczało się próg zamku. To tu witano gości z daleka. Niegdyś wpadało tu wiele świtała, teraz jest tu zawsze ciemno i ponuro.

Sala balowa
Tu odbywały się bale i bankiety, oraz wszystkie inne uroczystości, takie jak urodziny króla czy wesela.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz